utorak, 29. listopada 2013.

Srbi sa sjevera Kosova moraju konstituirati svoju autonomnu pokrajinu kao dio Srbije



U Europi, u ime ljudskih prava, sve se više profilira koncentracioni logor širokih razmjera, najstravičniji nakon Varšavskog Geta. Ne računajući mala srpska Geta južno od Ibra koji mogu egzistirati jedino kao „demokratski“ zoološki vrtovi, na prostoru četiri srpske općine: Kosovska Mitrovica, Zvečan, Zubin Potok, Leposavići, stanovništvo je sebe okružilo bodljikavom žicom visokom tri metra i barikadama sastavljenim od kamiona, bagera i drugih vozila, dok su oko njih okupacione NATO trupe sa oružjem na gotovs. Te općine se, prema zakonima samoproklamirane države 'Republika Kosova', nalaze unutar ovako naslovljene državne zajednice koju priznaje preko sto država svijeta, uključujući i najveći i najznačajniji dio Europske Unije. Nova albanska država, a bit će ih još, ima, u sprezi sa okupacionim NATO trupama, apsolutnu graničnu kontrolu i, ako neće, ne dopušta nijednom srpskom zvaničniku da tu granicu pređe. Populacija u srpskom Getu živi od humanitarne pomoći i sredstava koja im šalje srbijanska vlast; koliko dugo, vidjet će se.
Nova albanska država je organizirala svoje prve lokalne izbore u vlastitoj režiji, a sa čime srbijanska vlast nema nikakve veze, jer ponavljamo,po „međunarodnoj zajednici“ Kosovo više nije Srbija već Albanija. Ipak, da Beograd ne izgubi obraz, Zapad vrlo privremeno dozvoljava da se, k'o fol, Srbija uključi u kozmetičko retuširanje albanske stvarnosti u obliku foto šopa zvanog 'Briselski sporazum'.
Srbija, u odnosu na kosmetske Srbe, ima isključivo savjetodavnu ulogu jer pravno ne može ni na što djelovati. Dakle, jedino što može uraditi, to je da tamošnje Srbe u Getu savjetuje da glasaju unutar albanskog pravnog sustava. Pored toga, Srbija ih i ucjenjuje: „Ako nećete da glasate, ukinut ćemo vam sredstva koja vam šaljemo“!
Srbi, u ove četiri općine, a sa sadašnjim pasivnim stavom, glasali ne glasali, isto im se piše:
- Ako glasaju, to znači da su priznali Republiku Kosova kao svoju državu sa svim konsekvencama: pravnim, političkim, ekonomskim, vojnim, administrativnim,  itd., koje iz toga slijede;
- Ako ne glasaju, Srbija će im ukinuti pomoć, a 'Kosovska policija' i NATO će ih kad-tad srediti što će, pored ubijenih i ranjenih, rezultirati konačnim egzodusom Srba sa tog područja.
- Napominjemo, a povodom najave da će nakon izbora bit formirana Zajednica srpskih općina, da su pod nacistima, u Varšavskom Getu, također bili održavani izbori među Jevrejima, a  izabrani su, pored samoupravnih funkcija, kontaktirali sa predstavnicima Nijemaca. Poznat je i krvavi završetak te „samouprave“.
Postoje vremena kada čovjek, blokiran pravnim, vojnim i drugim okovima, ne može biti pametan, ali može biti dostojanstven, naravno, onoliko koliko je to moguće. U konkretnom slučaju to znači:
- Srbija nikada pravno ne smije priznati novu samoproklamiranu albansku državu.
- Srbija, koja sada ne može učiniti mnogo za Srbe južno od Ibra, ne smije se odreći sjevera Kosmeta, gdje je većinsko stanovništvo srpsko, a to je ono što upravo radi.
- Srbi iz četiri spomenute općine, a po mudrim riječima Patrijarha SPC Irineja koji je rekao: „Ili neka nitko ne iziđe na izbore, ili neka svi izađu“, ne bi trebalo da izađu na izbore i da tako priznaju novu albansku državu.
- Ovi bi Srbi trebalo da se organiziraju, a na temelju Ustava Srbije, kao 'Autonomna Srpska Pokrajina' (ASP), da formiraju svoju policiju, teritorijalnu obranu, administraciju i druge pokrajinske organe, te da pošalju svoje predstavnike u srpski Parlament.
- Istovremeno bi ova ASP trebalo da se obrati međunarodnoj javnosti kao jedini, pravni, državotvorni predstavnik Srba na tom južnom dijelu Srbije, iskazujući svoje dostojanstvo i  odlučnost u obrani srpstva.

Pa neka Zapad, koji će morati reagirati, preispita svoja osnovna načela i vidi da li je fašistički ili istinski  demokratski.

Nema komentara:

Objavi komentar